07.11.2018
Учні ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» відвідали Осінній Будівельний Форум-2018

Нещодавно учні групи №204 за професією «Реставратор виробів з дерева, столяр» (майстер в/н Пигель І.І., класний керівник Габа Л.В.) та учні групи №304 за професією «Реставратор виробів з дерева, столяр» (майстер в/н Яблонський Ю.О., класний керівник Сокіл Л.С.) відвідали XXXVIII Міжнародну виставку «БудЕКСПО-Осінь», ХІІ Спеціалізовану виставку «Опалення» та ХІІ Спеціалізовану виставку «Альтернативна енергетика». Ці три взаємодоповнюючі виставки проходили в рамках Осіннього Будівельного Форуму – 2018, що є будівельною подією Західної України, яка об’єднує всі основні напрями будівничої галузі та демонструє нові досягнення будівельної індустрії України та світу.
Метою екскурсії було ознайомлення учнів з питаннями енергонезалежності, енергозбереження та новітніми технологіями, сучасними розробками у сфері альтернативної енергетики, довести учням та переконати їх у доцільності використання альтернативних джерел енергії. В рамках роботи Форуму учні мали змогу познайомитись та побачити весь будівельний цикл від архітектурного проекту до кінцевого спорудження об’єкта.
Більше 120 компаній з усіх регіонів України представили на тематичних виставках Форуму широкий вибір будівельних та оздоблювальних матеріалів, сучасних систем опалення, декоративних фасадів, тощо. Важливу окрему нішу займала сонячна та вітрова енергетика. Велике зацікавлення учнів викликали представлені на Форумі-2018 дизайнерські рішення щодо оформлення оселі. Будівельний Форум-2018 відбувався під гаслом: «На шляху до енергоефективності», адже, питання енергонезалежності та енергоефективності є дуже актуальним  на даний час.
В рамках роботи Осіннього Будівельного Форуму-2018 зустріч учнів з учасниками Форуму відбувалася у форматі презентацій останніх розробок у сфері альтернативної енергетики, демонстрації інноваційних досягнень в будівельній галузі, майстер-класів...
Форум не був би таким цікавим, якби не захоплююча розповідь Романа Сеніва про підприємство «Перша Універсальна Склонарізка», яке працює у Львові ось уже 12 років (фото). Роман Сенів – випускник ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» 2004 року за професією «Вітражник». У «Першій Універсальній Склонарізці» спочатку Роман працював вітражником, а згодом очолив відділ збуту, керівником якого працює і сьогодні. Цікаво розповідав учням Роман Сенів про підприємство та роботи, які вони виконують, зокрема: декорації зі скла, гравірування, роблять фацет, малюнки на дзеркалі, тощо. «Різноманіттям обробки скла львів’ян, звісно, не здивуєш, адже наш Львів здавна славиться любов’ю до скла, - продовжував далі випускник училища. Проте, найгарнішими виробами, якими пишаємося, є картини зі скла, які ми маємо як готові до продажу, так і виготовляємо на замовлення. Отож, ласкаво запрошую майбутніх майстрів вітражної справи, а сьогодні учнів училища, завітати до «Першої Універсальної Склонарізки» на екскурсію», - завершив свою розповідь Роман Сенів.
Такі екскурсії сприяють пробудженню в учнів жаги пізнання до нових досягнень будівельної індустрії України та фаховому зростанню майбутніх будівельників.  

Матеріал підготувала викладач ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» Сокіл Л.С.