25.02.2020 09:30:00

Семінар-практикум викладачів іноземної мови ЗП(ПТ)О на тему: «Мотивація навчальної діяльності учнів як важливий фактор формування предметних компетентностей на уроках іноземної мови»

детальніше

25.02.2020 10:00:00

«Розвиток професійних компетентностей учнів на уроках виробничого та теоретичного навчання»

детальніше

16.10.2019
Учні ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» відвідали Осінній Будівельний Форум 2019

«Краще один раз побачити,
Ніж сто разів почути»
Народна мудрість

10 жовтня 2019 року учні Львівського вищого професійного художнього училища відвідали Осінній будівельний Форум 2019 – ювілейну 40-ву виставку, яка проходить у виставковому комплексі «Південний - EXPO» з 9-го по 11-те жовтня 2019 року. Це унікальна подія для міста Лева, яка збирає професіоналів та демонструє нові досягнення у сфері будівництва. Львів – це вже традиційне місце зустрічі розробників і виробників нових технологій і будматеріалів з будівельниками, дизайнерами, інвесторами. Адже столиця Галичини – це одне із інвестиційно найпривабливіших міст України: тут будують новітні житлові комплекси та реставрують пам’ятки архітектури.
Учні ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» відвідали цей захід, що вже є традицією для освітнього закладу.  10 жовтня 2018 року заступник директора ДНЗ «Львівське ВПХУ» з НВР Любов Ярославівна Осипович організувала для учнів груп за професією «Реставратор виробів з дерева, столяр» в супроводі класних керівників навчальну екскурсію на                           Осінній Будівельний Форум 2019, в форматі якого відбуваються взаємодоповнюючі виставки «БудЕКСПО -осінь», спеціалізовані виставки «Опалення» та «Альтернативна енергетика». Адже виставка демонструє нові досягнення в будівельній індустрії України та світу, охоплює весь будівельний цикл від проектування до спорудження об’єктів.
Метою екскурсії було ознайомлення учнів з новими будівельними матеріалами, сучасними технологіями, а також основними засадами енергонезалежності, енергозбереження та новітніми розробками в сфері альтернативної енергетики, довести учням та переконати їх у доцільності використання альтернативних джерел енергії.
Багато компаній (понад 100) з усіх регіонів України представили на тематичних виставках Форуму широкий вибір сучасних будівельних та оздоблювальних матеріалів для квартири, будинку чи офісу та новітніх технологій у галузі енергоефективного теплопостачання.
Під час екскурсії майбутні реставратори виробів з дерева, столярі мали нагоду довідатись про основні тенденції та інноваційні досягнення у сфері будівництва в 2019-2020 рр.
Важливу окрему нішу на Форумі – 2019 займала спеціалізована виставка «Вікна. Двері», зокрема експозиції «Віконні системи і автоматика», «Двері та фурнітура», що викликало професійний інтерес у майбутніх столярів та посприяло цікавій змістовній бесіді, впродовж якої передавали майбутнім фахівцям свої знання і досвід найкращі професіонали своєї справи.
Велике зацікавлення учнівської молоді викликали представлені на виставці дизайнерські рішення щодо оформлення оселі, а також затримались учні надовго біля експозиції компанії «Древич», яка окрім столярного виробництва створює оригінальні елементи декору інтер’єру, виконує найрізноманітніші індивідуальні замовлення, зокрема стінові панелі та сходи. Екскурсія на виставку не була би такою цікавою, якби не захоплююча розповідь проект-менеджера компанії «Древич» Калічки Богдана Вікторовича про дане підприємство, яке успішно працює на ринку виробів з дерева з початку 2000-х років. Цікаво розповідав учням п. Богдан Калічка про роботи, які виконують на цьому підприємстві, зокрема про застосування ними у процесі виробництва новітнього методу лазерної порізки дерева та гравіювання деревини.  Відвідини виставки, зокрема експозиції компанії «Древич» не залишили байдужим жодного екскурсанта та спричинили до багатьох запитань, адже кожен знайшов для себе щось потрібне і корисне.
Залучення у такий спосіб учнівської юні до обговорення актуальних та нагальних питань будівельної галузі сприяє зацікавленню сучасних учнів своєю професією, адже мотивація – це один із елементів успіху майбутніх будівельників, що сприяє зростанню їх професійної майстерності.
Проведення таких навчальних екскурсій зміцнює взаємозв’язок між теорією і практикою, що створює умови для підготовки конкурентоспроможних кваліфікованих робітників, яких потребує будівельна галузь. Кожен учасник виставки дізнався багато нового про будівельну індустрію, що дало привід для роздумів, осмислення себе у професії та мотивації до подальшої праці, творчого пошуку.
Педагогічні працівники та учні ДНЗ «Львівське ВПХУ» щиро вдячні організаторам Осіннього Будівельного Форуму – 2019, зокрема п. Наталії Красюк за розуміння, підтримку та надану можливість відвідати виставку. Адже вдалось запалити в учнівських серцях вогник пізнання, прагнення до успіху, та й, зрештою, самим творити своє майбутнє…
Матеріал підготувала викладач ДНЗ «Львівське ВПХУ» Сокіл Л.С.