11.12.2019
У системі ПТО Львівської області відбувся другий етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

На виконання Указу Президента України від 09.11.2007 № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», наказу Міністерства освіти і науки України від 13.03.2008 № 168 «Про затвердження Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», листа Міністерства освіти і науки України від 04.10.2019 № 1/9-622 «Про проведення XІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, п. 10 Заходів департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації на 2019 рік, наказу департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації від 29.10.2019 № 05-01/404 «Про проведення ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти», з метою піднесення престижу української мови, популяризації її серед молоді 07 грудня 2019 року на базі Державного навчального закладу «Львівське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» відбувся другий етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в системі професійно-технічної освіти Львівської області.
У конкурсі взяли участь 144 учні із 50 закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівської області.
Конкурс проводився як творче змагання учнівської молоді, яка має певний рівень знань з української мови не тільки в межах навчальної програми, а й виявляє знання мовних тонкощів, історії розвитку української мови, має філологічні здібності, володіє письмовим зв’язним мовленням, а також демонструє творчий підхід до розв’язання мовних проблем.
Під час урочистого відкриття Конкурсу з привітальним словом виступили: заступник директора Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Рибак Н. Б., директор Державного навчального закладу «Львівське міжрегіональне вище професійне училище залізничного транспорту» Матвіїв І.І., методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Тимоць М. В. та учні  навчального закладу.
Переможці другого етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика в кількості 9 осіб візьмуть участь в третьому (обласному) етапі Конкурсу, який відбудеться 14 грудня 2019 року.