26.12.2019
Семінар з економіки та географії

12 грудня  2019 року на базі Львівського вищого професійного   училища  харчових технологій відбувся обласний семінар викладачів географії  та економічних дисциплін ЗП(ПТ)О області на тему: «Використання креативних  технологій навчання, розвиток інтересу учнів до знань на уроках географії та економічних дисциплін у закладах професійної (професійно- технічної) освіти».
У семінарі взяли участь 30 викладачів ЗП(ПТ)О м.Львова та області, адміністрація  Львівського ВПУ харчових технологій.
Семінар відкрила методист НМЦ ПТО у Львівській області Сердюк Галина Єфремівна, яка привітала учасників, акцентувала увагу на актуальності та важливості теми семінару  та ознайомила з планом роботи.
За планом роботи відбулось:
-Проведення та обговорення відкритого уроку з географії на тему: «Властивості літосфери».
Урок провів викладач географії Львівського ВПУ харчових технологій Сеньків  Володимир Ярославович.
Учасники семінару  дали  позитивну оцінку проведеному уроку і заслухали цікаві виступи  своїх колег,  які поділились своїм  досвідом:
- Активізація навчання на уроках економічних дисциплін як чинник конкурентно спроможності освіти.
Доп. Корж Галина Григорівна, викладач  галузевої економіки Львівського ВПУ харчових технологій;
- Методика проведення позаурочних заходів з географії.
Доп. Приходня  Світлана Миколаївна, викладач географії  Львівського ВППУ;
Лашко Наталя Миколаївна, викладач галузевої економіки Міжрегіонального центру ПТО ХМД  м. Львова провела  презентацію проведеного відкритого уроку  на тему:  «Теорія грошей»;
-Методист Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області Сердюк  Галина Єфремівна акцентувала присутніх  на  методичному забезпеченні викладання у закладах професійної (професійно-технічної ) освіти предмета «Географія» та економічних дисциплін.
Старший викладач кафедри природничо-математичної освіти   Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти  Зінкевич Мирослав  Володимирович розповів про особливості методики викладання «Географії» в закладах професійної (професійно - технічної) освіти  за новою програмою, провів тренінг з методики  викладання теми «Топографія».
- Про використання креативних технологій навчання, розвиток інтересу учнів до знань на уроках географії та економічних дисциплін    говорили у своїх  виступах також викладачі економіки та географії ЗП(ПТ)О:  Плетеня Тетяна Іванівна, Поліщук Марія Богданівна, Медвідь Галина Ярославівна, Гараміта Оксана Йосипівна та ін.
Методист Сердюк Г.Є, підводячи підсумки семінару, підкреслила значення економічної  та географічної освіти в сучасних умовах, яка відіграє важливу, а можливо і основну роль в оновленні світогляду людини на глобальному і особистісному рівнях, наголосила на  зростанні  ролі викладача в освітньому процесі  як організатора навчальної діяльності учнів.  У зв’язку з цим викладачам доцільно використовувати сучасні креативні технології навчання.