01.07.2020
Виховання громадянина і кваліфікованого фахівця – пріоритет у роботі ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище»

 

У ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» на завершення ІІ семестру навчального року, впродовж другої половини червня, традиційно відбуваються засідання предметно - циклових і предметних методичних комісій, зокрема предметної методичної комісії класних керівників, у форматі відео конференції Google Meet. На цих засіданнях підбивають підсумки навчальної і виробничої діяльності, виховної і позаурочної роботи за другий семестр 2019-2020 н.р., аналізують результати роботи, акцентуючи увагу на досягненнях та не зовсім вдалих моментах освітньої діяльності, які виникали впродовж ІІ семестру, а також обговорюють, доповнюють, коригують поставлені завдання на І семестр 2020-2021 н.р., беручи до уваги сьогоднішні зміни в навчальному процесі та діляться вже здобутим досвідом роботи у дистанційному форматі.

Засідання предметної методкомісії класних керівників навчального закладу (17.06.2020 р.) розпочала вступним словом заступник директора ДНЗ «Львівське ВПХУ» з НВР Обнявка Н.М., яка зазначила, що такі засідання є особливо актуальними в сьогоднішній час, час дистанційного навчання. Надія Обнявка акцентувала увагу на взаємозв’язку та впливу виховного процесу на якість освіти, зокрема теоретичного і виробничого навчання, яким в умовах тривалого карантину необхідно приділяти більше уваги. Адже, дистанційне навчання, якого не можна уникнути, показує професійний рівень педагогічних працівників, або їх непрофесійність, яка стає очевидною. Надія Михайлівна наголосила на особливостях сьогоднішніх реалій освітнього процесу та зауважила, що згідно стратегії розвитку освітня галузь готується до оновлених освітніх відносин. Обнявка Н.М. в загальних рисах окреслила завдання з профорієнтації та наголосила, що ця ділянка роботи також буде в пріоритеті. Особливу увагу Надія Обнявка приділила підведенню підсумків навчального процесу у дистанційному форматі та зорієнтувала присутніх, на проведення у навчальних групах зборів із застосуванням різноманітних засобів комунікації, зокрема додатків для проведення відео конференцій Google Meet та Zoom Claud Meetings, щодо безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул та їх місця перебування і дотримання карантинних заходів.

Методист училища Турчиняк Н.В. нагадала присутнім, що гаслом виховної роботи у 2019-2020 н.р. є: «Сила мудрих – у єдності», відповідно першочерговим завданням педколективу, в умовах карантину, є вмотивувати, спонукати учнів до самоосвіти та застосування знань в практичній роботі. Наталя Турчиняк акцентувала увагу на взаємозв’язку та впливу виховного процесу на фахову підготовку учнів, адже освіта – це фундамент розвитку країни. Наталя Володимирівна надала класним керівникам методичні рекомендації стосовно планування роботи на наступний навчальний рік та відзначила позитивну роботу викладачів впродовж семестру щодо соціально-психологічної адаптації учнів до навчання в час трансформації освітнього процесу.

До присутніх звернулась психолог ДНЗ «Львівське ВПХУ» Гуль Г.В., яка акцентувала увагу класних керівників на особливостях сьогоднішнього часу, зокрема, дистанційного навчання в умовах тривалого поширення COVID-19 та надала рекомендації щодо адаптації учнів до навчання в умовах карантину.
Голова м/к Сокіл Л.С. зазначила, що не тільки добру фахову підготовку, а й серйозну школу громадянської зрілості осягають під час навчання учні ДНЗ «Львівське ВПХУ». Окрім навчання, учні відвідували дитячі будинки, військовий шпиталь (з вересня 2014 р.), брали участь у волонтерській діяльності та численних заходах, як у стінах закладу, так і по різних локаціях нашого міста (до введення карантину). Про що свідчать ПОДЯКИ, які отримали Криворучко К.В, Боровець Т.В., Сторожук Н.Б. від Військово-медичного клінічного центру Західного регіону Міністерства оборони України за благодійність, безкорисливу турботу та підтримку військовослужбовців, які перебувають на лікуванні у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону. Нагадаю, що волонтерство, благодійність – це постійний пріоритетний напрям роботи методкомісії класних керівників, про що свідчить диплом за ІІ місце у VII Всеукраїнському конкурсі «Моральний вчинок» за національно-патріотичний проєкт «Наша допомога наближає перемогу». Любов Степанівна подякувала присутнім за активну громадянську позицію та небайдужість до потреб воїнів-захисників в сучасних умовах. Маємо проєкт «Львів має ким пишатися», в рамках якого учні довідуються про видатних постатей нашого міста і краю та який дистанційно реалізується, не зважаючи на тривалий карантин, у форматі відео-конференцій. Про це свідчать численні дописи-звіти про проведені виховні заходи, опубліковані на фейсбук-сторінці Профтехосвіти Львівщини.

Любов Сокіл наголосила на особливостях проведення виховних заходів в сьогоднішній час, в умовах дистанційного навчання. Любов Сокіл зазначила, що впродовж ІІ семестру, в основному, було проведено всі заплановані виховні, позаурочні заходи і збори в навчальних групах. До підготовки та проведення заходів в умовах дистанційного навчання педагогічні працівники віднеслись відповідально, відповідно, заплановані заходи було проведено на високому професійному рівні. Про що свідчать отримані класними керівниками сертифікати на публікації на Методичному порталі: «Позанавчальний захід до вшанування пам’яті Володимира Івасюка «Я ще не все тобі сказав, Україно!» (в рамках проекту «Україна має ким пишатися»)» від 07.04.2020 р. №0000/82596 та «Виховання загальнолюдських цінностей як основний елемент навчально-виховного процесу в ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище»» від 11.06.2020 р. №0000/83592. Адже, педагог сьогодні не той, хто вчить, а той хто вчиться сам, вчиться впродовж життя, вчиться і вдосконалюється та відчуває як вчиться його учень, бо це виклик часу.

Ці виступи посприяли цікавому обговоренню навчально-виховної роботи у Львівському вищому професійному художньому училищі. Класні керівники, які мають власний досвід виховної роботи, поділились своїми напрацюваннями з присутніми працівниками та почули думки колег, а молоді працівники мали змогу почерпнути нові знання у своїх наставників та поділитись творчими ідеями щодо навчально-виховної роботи.

Класний керівник групи №101 Нестерук Л.І. розповіла про особливості виховної роботи в групі, в умовах карантину. Леся Нестерук зазначила, що співпраця з майстром виробничого навчання Литвинюком О.А. – це основа виховної роботи в групі, наслідком якої є адаптація учнів, в основному, до навчання в умовах COVID -19 та їх участь в проведенні відео уроків і заходів. Адже відомо, що педагогічні працівники та їх праця – формують душу закладу…

Переконана, завдяки тому, що Катерина Володимирівна відчуває виклики долі, приймає їх, говорить «так» і вмотивовує педагогічних працівників до колективної праці, ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» має такий високий рейтинг серед закладів П-ТО, - сказала класний керівник групи №401 Оксана Дуфанець. Пригадую, як у 2019 р., за ініціативи директора Катерини Криворучко, яка своєю працею створює і підтримує імідж училища, колектив навчального закладу взяв участь у конкурсі і здобув грант від Українського культурного фонду на впровадження проєкту – «Створення Центру вітражного мистецтва на базі ДНЗ «Львівське ВПХУ» для збереження та розвитку культурної спадщини українського вітражу». Це був для нас, працівників училища, а я брала участь у проєкті, дуже цінний, цікавий і захоплюючий досвід. Ми його отримали завдяки професійному керівництву лідера училища – Катерини Криворучко, яка завжди тримає руку на пульсі вимог і викликів часу, - роздумувала в голос Оксана Дуфанець.

 Це означає вчитися, безперервно вчитися, зокрема цікавитись новітніми технологіями, адже тільки сучасні знання сприяють професійному зростанню, - переконливо продовжила Марія Тимків, класний керівник групи №204. Цьому сприяє і міжнародна співпраця з німецькими партнерами в рамках україно-німецького пілотного проєкту, який було започатковано у 2009 р. та спрямовано на покращення якості професійної підготовки майбутніх фахівців-столярів, створення умов для самореалізації і саморозвитку особистості, піднесення її творчого рівня з урахуванням вимог сучасного ринку праці, специфіки регіону.


Так виглядає співпраця, партнерство і як наслідок, обмін досвідом, наставництво, - зазначила класний керівник групи №102 Христина Вовк. Співпраця, взаємодопомога, підтримка, взаємозв’язок поколінь – це риси, характерні для ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище», яке очолює Катерина Криворучко. Будучи молодим педагогом, вперше переступивши поріг навчального закладу, я почула від директора слова: «Я у вас вірю, ви зможете…», - сказала Вовк Х.І., пригадуючи той час. Я вдячна Катерині Володимирівні за такі влучні і водночас важливі для мене слова, які я пам’ятатиму все життя і зараз повторюю своїм учням, слова, які заставили мене задуматися і, одночасно, окрилили… Коли відчуваєш з перших днів своєї роботи таку довіру, то хочеться працювати, добре працювати, виправдати сподівання, адже відчуваєш відповідальність, - роздумувала в голос Христина Ігорівна.
Так я вчилась працювати в команді, в колективі над створенням і вдосконаленням якого Катерина Криворучко працює з перших днів керівництва училищем, а це вже 21 рік…, - зазначила Вовк Х.І.
21 рік для країни – це мало, а для училища – це багато, - роздумувала в голос Наталя Турчиняк, це ціла епоха…, впродовж якої відбулось становлення училища після важких 90-х років, зростання потенціалу навчального закладу, вдалось зберегти педагогічний колектив… Так в училищі дбають про професійне зростання майбутніх фахівців. Освітній заклад, так склалося, завжди був на вістрі змін в освітній галузі. Це можливо, дещо пафосно, але відповідає істині…

Адже відомо, - нагадала присутнім Любов Степанівна, що людині у сьогоднішньому світі потрібні не тільки гроші, людині потрібен твердий ґрунт під ногами і зірки можливостей над головою, а досягнути цього можна тільки працею, наполегливою працею, то ж «Працюймо, до роботи!», - завершила засідання методичної комісії Любов Сокіл словами Катерини Володимирівни.

 

Матеріал підготувала голова предметної методичної комісії класних керівників і вихователів ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» Сокіл Л.С.