16.07.2020
Програма «EU4Skills» : як зміняться українські заклади профтехосвіти

 

Експерти міжнародного проєкту «EU4Skills», представники департаменту освіти і науки ЛОДА, департаменту економічної політики Львівської ОДА та керівники закладів професійно-технічної освіти Львівщини визначали сильні та слабкі сторони системи профтехосвіти, можливості та загрози. В межах доповіді експерт програми Василь Кашевський презентував стратегічний аналіз мережі закладів професійної освіти Львівської області, з яким можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/Tpp54PS


Проєкт «EU4Skills» реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу та його держав-членів – Німеччини, Фінляндії, Польщі.
Паралельно, окрім Львівської області, програма впроваджується у Чернівецькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Вінницькій та Запорізькій областях. В результаті детального аналізу профільними експертами у чотирьох закладах з цих регіонів побудують Центри професійної досконалості, які запланували створити у період 2021-2023 років.

«Впровадження такого масштабного проєкту є надважливим кроком для Львівщини. Зі свого боку, ми, департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації, максимально сприятимемо на усіх етапах реалізації програми. Очевидно, що це значний поштовх для успішної реформи закладів професійно-технічної освіти. Підготовка кваліфікованих робітників та спеціалістів на базі НПЦ і центрів професійної досконалості стануть кращими прикладами інноваційних підходів у профтехосвіті», - наголосив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.

Нагадаємо, що раніше на засіданні Регіональної ради професійної освіти при ЛОДА затвердили регіональне замовлення на підготовку робітничих кадрів у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в обсязі 9504 осіб та регіональне замовлення на підготовку фахових молодших бакалаврів у закладах фахової передвищої освіти, які підпорядковані департаменту освіти і науки облдержадміністрації в обсязі 1263 осіб.

 

ДОВІДКОВО:
У 2019 році Львівська область була відібрана як один з пілотних регіонів України у проєкті EU4Skills, що передбачає три основні цілі:
1. Підвищити ефективність реформи професійно-технічної освіти в Україні;
2. Покращити якість та привабливість професійнотехнічної освіти (ПТО) та її відповідність вимогам ринку праці;
3. Модернізувати інфраструктуру та обладнання у вибраних закладах освіти.