15.02.2021
Інформаційно-просвітницький проект «Львів має ким пишатися…»

 Андрій Кузьменко – легендарний співак, письменник, патріот, особистість

Герой – то не той, хто летить до сонця

І, палячи крила, падає вниз

А той, хто вернеться до людей,

щоб їм показати – куди треба йти.

(«Герой», альбом «Озимі люди» 2002 рік)

 

Національно-патріотичне виховання – основний елемент виховної роботи у ДНЗ «Львівське ВПХУ». Нещодавно, у ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище», згідно плану роботи предметної методичної комісії класних керівників та програми гуртка «Національно-патріотичного виховання» в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Львів має ким пишатися…» проведено виховні заходи на тему:

- «Андрій Кузьменко (Кузьма) – музикант, патріот, особистість» у групі №202 (класний керівник Вовк Х.І.);

- «Андрій Кузьменко – легендарний співак, письменник, патріот, особистість» у групі №204 (класний керівник Сокіл Л.С.);

- «Андрій Кузьменко - геніальний син Львівщини» у групі №201 (класний керівник Нестерук Л.І.);

- «Андрій Кузьменко – простий хлопець, який став «іконою» українського року» у групі №2 (куратор Погребняк О.С.).

Захід розпочала вступним словом методист ДНЗ «Львівське ВПХУ» Турчиняк Н.В., наголосивши на тому, що впродовж виховного заходу учні ознайомляться з життєвим та творчим шляхом легендарного сина Львівщини Андрія Кузьменка – співака, письменника, телеведучого, громадянина. Проведені однойменні виховні заходи сприяють вихованню в молоді почуття національної свідомості і відповідальності, формують громадянську позицію крізь призму життєвого прикладу музиканта та плекають почуття любові до рідної землі, свого народу...

Члени гуртка «Національно-патріотичного виховання» спільно з учнівським самоврядуванням навчального закладу – оформили кабінети, в яких проходили виховні заходи, виготовили стенд «Андрій Кузьменко (1968-2015). Назавжди у наших серцях» та плакати:

- «Ну як ти там без мене, Україно?

Чи не забули ще моїх пісень...»;

- «Якщо у вас немає гармонії – то беріть гармонь і гармонуйте!!!»;

- «Зайди в холодну воду, не бійся намочити ноги»;

- «Давай виключимо світло і будемо мовчати про те, про що не можна сказати словами...»;

- «Можна опустити руки, сказати: немає грошей, немає охоти... А можна закотити рукави і вже зараз починати плекати своє майбутнє!»;

- «Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися від того, що навколо самі проблеми»;

- «Критику можна слухати лише від людей, які досягли чогось більшого ніж ти»;

- «Кузьма, ти десь на небесах… Пам’яті Андрія Кузьменка».

- На екрані портрет Кузьми (1968-2015) та слова:

- «Міняйте світ до кращого,

- дбайте про нього,

- бо ви в ньому живете...»

Керівник гуртка «Національно-патріотичного виховання» Сокіл Л.С., виступаючи перед учнями груп №204 та №2, наголосила на всенародній любові та визнанні легендарного співака, письменника, телеведучого, шоумена ,актора, який був таким справжнім, таким величним, старався змінити світ до кращого та став прикладом для багатьох українців – львів’янина Андрія Кузьменка. Він трагічно загинув у ДТП другого лютого 2015 року. Сьогодні, впродовж заходу будемо згадувати цікаві факти біографії та творчості легендарного сина Львівщини Андрія Кузьменка, музиканта, який увійшов в історію укранської музики, - продовжувала далі Христина Вовк. Українці, насамперед львів’яни, пам’ятатимуть Кузьму Скрябіна доброю, щирою, самодостатньою, відкритою людиною, яка не боялася та завжди говорила правду, простягала руку допомоги, - сказала Леся Нестерук.

Про історію життя Кузьми, яка була тісно пов’язана з гуртом Скрябін (налічується до 30 альбомів), - розповіла присутнім класний керівник групи №201 Нестерук Л.І. У Кузьми залишилася ціла армія шанувальників. Багато музикантів кажуть, що філософія пісень «Скрябіна» вплинула на їхню творчість і становлення особистості. У 1991 р. Україна стала незалежною, саме тоді почала формуватися українська сучасна музична культура, яку без Кузьми уявити неможливо… Він був оригінальним і самобутнім. На його концертах, виступах, емоції вирували так, що аж «зашкалювало». Це Кузьма дарував людям свою енергетику. У Кузьми була харизма. Добре кажуть, що харизма або є, або її немає, і нічого тут зробити не можна. Леся Іванівна запропонувала присутнім послухати пісні Кузьми, в яких було сказано все. В піснях Андрій розповідав про те, що він найбільше цінував у людях і чого не терпів. Пісні: «Мам», «То є Львів», «Старі фотографії» - тепер це все класика. Пісня «Не стидайся – то твоя земля. Не стидайся – то Україна», - як мені здається, тут все зрозуміло, - продовжувала далі Вовк Х.І. Або інші пісні «Історію пишуть чужими руками», «Нас кинули»… Вдумайтеся у назви пісень, які не потребують зайвих слів, - закликала учнів Христина Вовк. Він ніколи не міг залишатись осторонь подій, бути байдужим співаком. Андрій Кузьменко мав свою громадянську позицію. Кузьму завжди непокоїла підлість в людях. І це відображено в його піснях, кожна з яких - це історія, це - його переживання, - наголосила присутнім Христина Вовк. Такі пісні, «Я думаю», через багато років викликатимуть серйозні думки в кожного, хто їх слухатиме, заставлятимуть задуматись… Такі пісні написати могла дуже сильна особистість, - звернулась до присутніх Сокіл Л.С. Присутні прослухали пісні, затамувавши подих, в кабінеті було дуже тихо, нікого Кузьма не залишив байдужим, кожен задумався… Андрію Кузьменку вдалось запалити в душах молодих людей своїми піснями жагу до пізнання істини.

Методист ДНЗ «Львівське ВПХУ» Наталія Турчиняк акцентувала увагу на тому, що у Кузьми було коротке, але яскраве життя, яке не пройшло марно. Його приклад підхопило багато людей. Те, що Андрій Кузьменко посіяв, маючи надію, що воно колись проросте, проросло вже сьогодні і дало рясні сходи, у душах людей, у їхніх вчинках. Українці йому вірили, він мав на них вплив. Львів’яни, щиро вірячи йому, сьогодні приходять до нього, в Брюховичі, до місця вічного спочинку Андрія Кузьменка... Він там не один. Поряд з могилою прапор. Кузьма має право на нього. На могилі Кузьми не в’януть квіти, не згасає свічка. Вже шість років його немає з нами, але він живе в наших серцях і сьогодні... Це свідчить про те, що він був і є прикладом для українців – прикладом жити чесно, по-совісті, в праці. "Добре кажуть, що людина живе доти, поки про неї пам’ятають інші. А Андрія Кузьменка львів’яни пам’ятають як простого хлопця, який став «іконою» українського року. Такого другого Кузьми в нас не буде. Він – герой. Він зумів схвилювати, зворушити дуже багатьох людей. Андрію, дякуємо за сильний нескорений дух, який об’єднує нас", - зазначила Наталія Турчиняк, завершуючи захід.