22.12.2021
Презентація оновленого Навчально-практичного центру інноваційного кравецтва

22 грудня 2021 року у Львівському вищому професійному училищі побутового обслуговування презентували оновлений Навчально-практичний центр інноваційного кравецтва, який модернізували за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти».
Центр запрацював ще у 2017 році, однак покращення та оновлення матеріально-технічної бази цього освітнього напряму вкрай важливе для якісної підготовки кадрів. Відтак, у 2021 році придбано сучасне обладнання і комп’ютерну техніку.
У Навчально-практичному центрі інноваційного кравецтва 7 майстерень, кабінет конструювання та моделювання одягу, розкрійний цех. Центр надає послуги іншим закладам професійної освіти, готелям, ресторанам Львова та області щодо пошиття спецодягу. У закрійній майстерні здійснюють розкрій невеликим приватним швейним підприємствам.
У грудні 2020 року майстри виробничого навчання та учні училища пошили майже три сотні комплектів постільної білизни для нового відділення хворих на COVID-19 Львівської клінічної лікарні швидкої допомоги.
Зараз у закладі за професіями «Кравець», «Закрійник» навчаються майже дві сотні учнів. Доукомплектування промисловими швейними машинами, системою автоматизованого проєктування і розрахунку дасть можливість учням швидше адаптуватися на робочому місці після завершення навчання, сприятиме проведенню уроків виробничого навчання в умовах, наближених до виробництва, а також збільшить надходження коштів від виробничої діяльності.
Сучасне обладнання і комп’ютерну техніку для модернізації НПЦ придбали на суму 1 млн 671 тис. грн, з них: 1 млн 50 тис. грн за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти»; 620 тис. грн – кошти спеціального та благодійного фондів.
Під час відкриття оновленого НПЦ продемонстрували також кілька колекцій, виготовлених у майстернях училища. Деякі колекції беруть участь у конкурсах професійної майстерності та модних показах FashionWeek. Дві презентовані колекції посіли призові місця на конкурсі «Прорив легкої промисловості».