10.11.2022
Семінар майстів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки ЗП(ПТ)О художнього профілю Львівської області
Майстри виробничого навчання та викладачі професійно-теоретичної підготовки закладів П(ПТ)О художнього профілю Львівської області взяли участь у семінарі на тему: «Збереження національних традицій декоративно ужиткового мистецтва різних регіонів України при підготовці фахівців художнього профілю». Захід відбувся 10 листопада 2022 року на базі Художнього професійно-технічного училища ім. Й.П.Станька в смт Івано-Франкове на Яворівщині під головуванням методистів НМЦ ПТО у Львівській області Валентини Гузюк та Галини Дмитришин.
 
 
 
 
Своїми напрацюваннями поділилися учасники семінару, а це викладачі професійно-теоретичного циклу: Наталія Дюг і Віра Зінчук (ХПТУ ім. Й.П.Станька), Оксана Задорецька (Стрийське ВХПУ), а також Наталія Денькович, викладач художніх дисциплін Львівського ВПХУ та Олександра Батюк соціальний педагог ХПТУ ім. Й.П.Станька, які розкрили тему оволодіння художньою професією в умовах інклюзивного навчання.
 
В програмі семінару було заплановано проведення майстер-класу з «Яворівської вишивки на склі від майстрині Наталії Дюг». До майстер-класу також долучилися керівники народних домів та бібліотекарі Івано-Франківської ТГ – учасники урочистостей з нагоди професійного свята Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Відтак, усіх гостей ХПТУ ім. Й.П.Станька запросили на екскурсію до Музею художніх ремесел Яворівщини, де оглянули вироби з рогози, металу, а також експонати оздоблені різьбою, розписом, вишивкою. Таким чином відбулася якісна профорієнтація художніх професій нашого навчального закладу для широкого кола осіб причетних до мистецтва та творчості. Емоційно урочистості підсилилися подякою за плідну працю від головного спеціаліста відділу освіти, культури, молоді і спорту,  врученням начальницею цього відділу  Наталією Грицан заслужених грамот від Голови Івано-Франківської селищної ради Ірини Перун, а ще виступами талановитої молоді селища.
 
Мета семінару - розвиток етнокультурного світогляду та популяризація художніх професій, використання інноваційно-комунікативних та цифрових технологій в освітньому процесі, підвищення професійної компетентності майстрів виробничого навчання та викладачів професійно-теоретичної підготовки закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини. 
 
В підсумку, можна сказати, мету досягнуто. Мистецтво і культура перебувають у надійних руках. Вдячні Богу і ЗСУ за щоденні можливості працювати і творити задля Перемоги!