25.01.2023
Cемінар-практикум на тему «Зовнішні елементи книги. Виготовлення палітурної оправи № 5»

 

25 січня 2023 року в ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» відбувся семінар-практикум на тему «Зовнішні елементи книги. Виготовлення палітурної оправи № 5»

Зі вступним словом виступила в.о. директора Бурак І. В.

Старший майстер Гошівська В. М. зробила екскурс з історії створення палітурок від найдавніших часів до сучасності з  демонстрацією презентації «Обкладинки і палітурні оправи: їхнє основне призначення  та види». Учні мали змогу ознайомитися з видами палітурок  у шкірі, інкрустованих та оздоблених дорогоцінним камінням, а також видань елітних, у футлярах, на зав’язках і замках.

         Майстер виробничого навчання Чугуєвець О. М. ознайомила здобувачів освіти з традиційними та нетрадиційними елементами конструкцій давніх та сучасних палітурок. Майстер показала учням різні види палітурок, а також навчила тонкощам їх створення. А це, насправді, творчий і, водночас, точний процес. Відповідні виміри, правильне нарізання, приклеювання-  запорука створення якісної палітурки

         Гузюк В. Б., методист НМЦ ПТО у Львівській області, дала позитивну оцінку, наголосивши на тому, що захід проведений на високому методичному рівні.

         Филипович Г. І., заступник директора з НВР виступила з доповіддю «Організація виробничої практики та Державної (поетапної) кваліфікаційної атестації»