16.03.2023
Семінар психологічної служби ЗП(ПТ)О у Львівській області

16 березня 2023 року Міжрегіональний центр професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова  гостинно прийняв працівників психологічної служби закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тематичне засідання психологічної майстерні «Вплив образотворчої діяльності на емоційний стан людини»

З вітальним словом до присутніх звернулася директорка МЦ ПТО ХМД Наталія Оверко, побажавши натхнення до роботи та гарних результатів творчої діяльності.

Захід організувала методистка НМЦ ПТО у Львівській області Галина Дмитришин. У своєму виступі Галина Михайлівна наголосила на актуальності обраної теми, адже людина завжди прагне до прекрасного, до того, що приносить задоволення, однак трагедія, яка сталася в Україні внаслідок вторгнення росії, дуже позначилася на емоційно-психологічному стані всіх українців й через це загострюється необхідність надання досвіду самокорекції емоційного стану засобами мистецтва.

Психологія та мистецтво, зокрема образотворче, тісно взаємопов’язані між собою: завдяки його художньо-образній формі відбувається сильний емоційний вплив на психіку особистості. Мистецтво сьогодні має своєрідну функцію катарсису, а також воно є вагомим потенціалом для формування патріотичних почуттів. Про це та інші цікаві питання розповіла психологиня ДНЗ ХПТУ ім.Й.П.Станька Мирослава Покрищук, доповнивши свій виступ змістовною презентацією.

Практичним підтвердженням вищесказаного був майстер-клас яворівського розпису на тканині, який провів майстер виробничого навчання ДНЗ «ХПТУ ім.Й.П.Станька», член Національної спілки художників України Роман Приставський.

Результатом психологічної майстерні були позитивні емоції та комфорт, здобутий досвід та практичні вміння у створенні розетки на тканині у техніці яворівського розпису, якою буде декорована екосумка кожного учасника.