15.11.2023
"Зустрічі на Яворівщині"

 «Зустрічі на Яворівщині» - під такою назвою в Художньому професійно-технічному училищі ім. Й.П.Станька започаткували цикл творчих зустрічей із художниками, скульпторами, поетами – людьми мистецтва. Виставка живопису авторства Ігоря Гавришкевича, Петра Сипняка, Петра Старуха та Ореста Скопа – це невелика частинка могутнього доробку сучасних митців.  У кожного з них за плечима складний життєвий шлях, боротьба за українську самобутність, біль за долю України. Всі ті переживання рясно відображені у картинах. Директор ДНЗ «ХПТУ ім. Й.П.Станька» Василь Гевало, як голова Яворівського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України та ініціатор організації виставки, високо оцінив вклад згаданих майстрів у збереження традицій та їх особливу роль у національно-патріотичному вихованні молодого покоління.

Пізнати зображені на полотні роздуми художників зібралася чисельна аудиторія з яворового краю, а також гостей Львівщини. З привітальним словом виступили методист НМЦ ПТО у Львівській області Валентина Гузюк, завідувач кафедрою дизайну Національного лісотехнічного університету України Володимир Прусак, український дослідник та знавець бойових мистецтв, засновник бойового гопака Володимир Пилат, гість із Запоріжжя, президент Львівської федерації «Спас», радник президента Міжнародної академії здоров’я і успіху «Спас» Тарас Гупало, майстриня писанкарства, вихователька Львівського вищого професійного училища технологій та сервісу Неоніла Дещиця, партнер училища у справі працевлаштування випускників училища, виробник меблів Назар Сирватка.

Заступниця директора з навчально-виховної роботи Світлана Плесак, як керівник Музею історії художніх ремесел Яворівщини, наголосила на важливості подібних заходів для формування молодого покоління патріотів, закоханих у мистецтво і небайдужих до історії та майбутнього Батьківщини. Нею було представлено ряд збірників конференцій під загальною назвою «Вікова спадщина Яворівщини: освітній аспект», проведених у попередні роки на базі ХПТУ ім. Й.П. Станька.

Оформлення і подача картин митців була доручена молодому поколінню викладачів Художнього училища Олегу Свистаку та Івану Ковалю.

Висловила своє захоплення художніми творами голова територіальної громади Ірина Перун. Особливим моментом піднесення морального духу присутніх було звернення підполковника Ігоря Поляруша, ТВО командира військової частини, який наголосив на дієвій співпраці між військовими і закладами освіти. На знак подяки усім військовим в особі підполковника, йому було вручено своєрідний дарунок – оздоблений яворівським розписом футляр від набоїв. Розпис виконала відома майстриня Наталія Дюг.

Все дійство фільмували і фіксували для майбутніх спогадів кореспондентка програми «Видиво» Благодійного Фонду Яворівщини Оксана Сенишин та місцевий оператор Михайло Скеба.

Виставка діятиме до кінця грудня 2023 року, тож сподіваємося на активне відвідування експозиції представниками відділів культури, закладів освіти, пересічних громадян Львівщини та гостей Яворового краю.