18.04.2024
Відкриття НПЦ слюсарів з ремониу колісних транспортних засобів

18 квітня 2024 року на базі Турківського професійного ліцею відкрили інноваційний простір для виробничого навчання здобувачів освіти за професіями галузевого спрямування – автотранспорт. Це вже 48 НПЦ, який запрацював у Львівській області.

Основне завдання центру: сприяння підвищенню професійної підготовки здобувачів освіти, перепідготовка незайнятого населення, підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації учасників бойових дій, ВПО та членів їх сімей.   

У відкритті Центру взяли участь:  Кулепін Олександр Сергійович,  заступник голови  Львівської обласної військової адміністрації, Паска Олег Володимирович, директор департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації, Пикус Іван Олексійович,  начальник відділу інновацій професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки Львівської обласної військової адміністрації, Галюлько Оксана Петрівна, керівник апарату Самбірської РДА, Кімак Віталій Володимирович,  голова Самбірської районної ради, Паращич Ярослав Ярославович,  голова Турківської ОТГ , Гришканич Олег Васильович,  заступник голови Турківської ОТГ, Яремчук Володимир Миколайович,  голова Львівської обласної профспілкової організації (Укрелектропрофспілка), отець Миколай, настоятель храму Різдва Христового м. Турка , Пікарось Олександра Федорівна,  завідувачка лабораторії професійної освіти Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, к.т.н., Дмитришин Ярослав Степанович, методист  Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, Сенейко Володимир Михайлович, директор Нижанковицького професійного ліцею, Ладичук Олексій Олександрович, директор Самбірського професійного ліцею, Надич Лідія Василівна, директорка Боринського професійного ліцею народних промислів та ремесел, Васильків Василь Васильович ,головний редактор газети “Бойківщина” .

«У справі створення навчально-професійних центрів минулий рік для Львівщини був проривний, адже ми у цей напрям торік вклали 40 млн. грн. І от сьогодні ми відкриваємо НПЦ у Турці, і тепер ми будемо вчити наших дітей професійним навичкам на сучасному обладнанні», - зазначив заступник голови Львівської ОВА Олександр Кулепін.

Також він наголосив: «Цього року ми продовжимо вкладати кошти у розвиток професійної освіти, бо якщо ми не створимо у цій сфері належних умов, не покажемо батькам і дітям наскільки наші освітньо-професійні центри сучасні на інноваційні, не покажемо відремонтовані гуртожитки, вмотивованих викладачів і майстрів виробничого навчання, а також зацікавлених роботодавців, то ми ризикуємо через 5-10 років не побачити в Україні сьогоднішніх школярів. А це вже питання національної безпеки, яке ігнорувати ми не маємо жодного права».

             В своєму привітальному слові Паска Олег Володимирович побажав усім присутнім мудрості, згуртованості та натхнення вчитись та навчати за порадою  Ігоря Рафаїловича Юхновського "Якщо ми хочемо, щоб Україна розвивалася і мала перспективу, то наші діти мають бути розумнішими за дітей наших сусідів", і без сучасної модерної системи освіти цього не відбудеться.  Також нагадав, що завдяки підтримці Львівської ОВА, а саме голови області Максима Козицького, у розвиток професійно-технічної освіти на Львівщині за останні чотири роки вклали більше як 500 млн грн. 

             Юричко Ярослав Володимирович, директор Турківського професійного ліцею подякував усім присутнім та зазначив, що Центр буде здійснювати навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації фахівців, а хороший фахівець потрібен в Україні для її відбудови.

             Після привітальних слів відбулося освячення центру о. Миколаєм та майстер-класи, які провели майстри виробничого навчання та здобувачі освіти ліцею.