

Відповідно до плану роботи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області 28 серпня 2024 року відбулося засідання круглого столу викладачів української мови та літератури закладів професійної (професійно-технічної) освіти Львівщини на тему: ««Шістдесятники» та їхній внесок у розвиток культури».
Мета засідання круглого столу – покращення розуміння та подачі матеріалу на уроках української мови та літератури за темою «Нова хвиля відродження української літератури на початку 1960-х років. Ідейно-стильове розмаїття, тематична й формотворча новизна творчості «шістдесятників»» у закладах професійної (професійно-технічної) освіти.
Під час засідання учасники круглого столу проаналізувати етап зародження шістдесятництва як культурного феномену; становлення шістдесятництва та діяльність «Клубу творчої молоді»; процес трансформації шістдесятників з невеликої групи громадян в рух, який звертається до української публічної думки.
На прикладі митців розглянули діяльність шістдесятників після перших репресій 1965-1966 рр., коли радянська влада почала маркувати їх як антирадянський рух, та розібратися із причинами, за якими радянська влада вирішила знищити цей рух; розбіжності та конфлікти між шістдесятниками.
За планом роботи розглянуті наступні питання:
1. Вплив творчості шістдесятників на інтеґрацію української культури до європейської і світової. Доповідач - Шимків Марія Миколаївна, викладачка ДПТНЗ «Міжрегіональне вище професійне училище автомобільного транспорту та будівництва м. Львова».
2. Як на прикладі біографій найвідоміших шістдесятників скласти колективний соціальний портрет представників цього покоління. Доповідач - Шевчук-Ковалишин Руслана Богданівна, викладачка ДНЗ «Львівське вище професійне училище торгівлі та сфери послуг».
3. Мистецтво українських шістдесятників. Доповідач – Савич Катерина Сергіївна, студентка Львівської національної академії мистецтв (кафедра «Художній текстиль»).
4. Шістдесятництво як явище культурологічне і соціальне. Доповідач - Тимоць Мирослава Володимирівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області.
Після засідання учасники круглого столу відвідали виставку в Центрі інтелектуального мистецтва Меркурій, присвячену Опанасу Заливасі, та взяли участь у розмові з Юрієм Андруховичем: Опанас Заливаха та станіславський культурний феномен.