24.10.2024
Семінар-тренінг практичних психологів
24 жовтня 2024 року у Вищому професійному училищі №20 м. Львова відбувся семінар-тренінг на тему: “Від стресу до спокою. Навички для ментального здоров’я“ організований Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Львівській області, зокрема методисткою Галиною Дмитришин, який провела практичний психолог Христина Возна.
На тренінгу було обговорено і проаналізовано результати спеціального соціологічного дослідження на тему ментального здоров’я, яке проводила дружина Президента України Олена Зеленська.
Обговорили найбільш глобальні виклики сьогодення, такі як бідність, інфляція, зміна клімату та втрата засобів до існування і яке місце ментальне здоров’я займає серед них.
Результати спеціального соціологічного дослідження було продемонстровано у графіках. Учасники тренінгу дізналися, що молодь віком від 18 до 24 років найнижче серед інших вікових груп оцінює стан свого ментального здоров’я. Було обговорено, що для поліпшення ситуації важливо надавати молоді доступ до ресурсів психічного здоров’я, підтримувати відповідні освітні програми, створювати середовище, в якому підлітки зможуть відкрито обговорювати свої проблеми і підвищувати обізнаність у суспільстві.
Учасники тренінгу зробили SWOT аналіз професійної діяльності практичного психолога, який припускає визначення сильних та слабких сторін у діяльності психолога, потенційних загроз і сприятливих можливостей та їх оцінку. В командах учасники обговорили як сильні сторони можуть допомогти уникнути загроз та як підкріпити можливостями слабкі сторони.
Нагадали, що таке стрес, які є причини та наслідки стресу , яка різниця між гострим та хронічним стресом. За допомогою тесту на стрес (Perceived Stress Scale) кожен учасник визначив свій рівень стресу. Також за допомогою інших тестів, таких як визначення ступеня схильності до стресу (BDI), Тест на тривожність (GAD-7)
Тест на рівень щастя (SWLS), Тест на емоційний інтелект (EQ-i) оцінили рівень свого ментального здоров’я.
Було наочно продемонстровано техніки зниження стресу (дихальні вправи, медитація та майндфулнес, фізичні вправи) та вправи для заспокоєння та надані поради для стійкості.
Обговорили фізіологію стресу , як стрес впливає на наше тіло та психіку, та які системи організму найбільше при від нього страждають.
Отримали поради, як створити здорове середовище і наскільки організація простору впливає на зменшення стресу та на психічне благополуччя.
Нагадали собі, що піклуючись про своє ментальне здоров’я, не потрібно забувати і про фізичне. Важливість правильного харчування і його вплив на наш настрій.