12.12.2018 10:00:00

Навчально–практичний семінар майстрів виробничого навчання, викладачів спецпредметів деревообробних професій

детальніше

10.11.2017
День української писемності та мови у Новороздільському професійному ліцеї будівництва та побуту

У Новороздільському професійному ліцеї будівництва та побуту стало доброю традицією святкування 9 листопада  Дня  української писемності та мови.

Вітальним словом захід розпочав  керівник ліцею Опришко Орест Михайлович, який  відзначив, що  наша мова — є уособленням українського характеру, яка увібрала в себе багатство на¬шої історії, традицій та звичаїв, людського розуму і досвіду поколінь, ніжну красу і душевну міць українського народу.

Учні ліцею підготували мовно-літературну композицію, яка продемонструвала  зацікавленість сучасних молодих людей до власної історії, їх прагнення до плекання та примноження культурної і духовної спадщини свого народу.

У рамках заходу увесь учнівський та педагогічний колективи ліцею долучилися до державної акції – написання Всеукраїнськго радіодиктанту національної єдності. Цьогоріч XVII Всеукраїнський радіодиктант національної єдності на Українському радіо відбувся під гаслом «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Диктант Наші пісні прозвучав в ефірі Національної радіокомпанії, прочитав текст доцент Київського університету імені Бориса Грінченка, автор підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Мета цієї акції - не стільки перевірити нашу грамотність, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Радіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожній фразі диктора. Але він дарує особливе відчуття − відчуття  причетності до творення спільної справи. Адже саме в цю хвилину мільйони українців в Україні і за її межами об'єднані магічною силою слова та спільною ідеєю − любити і шанувати рідну мову та зберегти  її для нащадків.