12.12.2018 10:00:00

Навчально–практичний семінар майстрів виробничого навчання, викладачів спецпредметів деревообробних професій

детальніше

02.02.2018
Навчально-практичний семінар на базі ДНЗ «Львівське ВПХУ»

31 січня 2018 р на базі ДНЗ «Львівське вище професійне художнє училище» відбувся навчально-практичний семінар на тему: «Поєднання історії і сучасності у підготовці кваліфікованих робітників». Були запрошені майстри виробничого навчання, викладачі спецпредметів художніх професій професійно-технічних навчальних закладів Львівщини.

Керівником семінару була Гузюк В.Б. - методист Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області. З вітальним словом про навчальний заклад виступила заступник директора з навчально-виробничої роботи Осипович Л.Я., яка розповіла про працівників та учнів училища, їхні досягнення. Присутні мали можливість ознайомитись з матеріально-технічною базою училища.

Викладач-методист Погребняк О.С., запросила гостей і працівників училища на відкритий виховний захід «Яків Гніздовський – видатний графік». Присутні мали можливість познайомитись із біографією і творчою спадщиною нашого земляка.

Презентовані декілька актуальних питань вдосконалення навчально-виховного процесу. Денькович Н.А., викладач спецдисциплін художнього профілю ДНЗ «Львівське ВПХУ», виступила із доповіддю на тему: «Педагогічні умови ефективної взаємодії викладача і учня під час навчання художніх дисциплін в ПТНЗ». Викладач поділилась досвідом викладання, описала та продемонструвала результати нетрадиційних форм і методів навчання, які вона застосовує на уроках і у позанавчальний час при роботі зі своїми учнями, зокрема проектне навчання, відвідування музеїв і виставок, екскурсії. Педагог постійно повинен перебувати у постійному контакті з учнем, не лише вчити, але і навчатися сам, здобуваючи щось нове. Це не змінює особистість учня, а злегка направляє її у правильне русло через дотримання комунікативних методів дослідження і навчання, через новаторські методи навчання.

Голуб І. М., викладач спецдисциплін художнього профілю ДНЗ «Львівське ВПХУ», спільно зі своїми учнями Панасовським Я. і Щигелем В. підготували цікаву доповідь: «Еволюція дизайну та використання віртуальної реальності». Присутнім продемонстрували можливості 3-D ефекту, його застосування у дизайні інтер’єру.

Сліпчишин Л.В., доктор філософії, старший науковий співробітник, доцент кафедри освіти дорослих «Львівського навчально-наукового центру професійної освіти», розповіла про історичний аспект розвитку художньої професійної освіти Східної Галичини.

Окрім виховного заходу та насиченого семінару гості оглянули виставку учнівських робіт.