27.08.2018
23 серпня — День Державного Прапора

23 серпня працівники ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» у складі делегації професійно-технічної освіти Львівщини взяли участь у заходах з нагоди Дня Державного Прапора. Урочистості за участю представників місцевої та обласної влади, духовенства, військових, громадськості та гостей міста розпочались біля Львівської облдержадміністрації. Розпочалось свято урочистим підняттям Державного прапора. Право підняти прапор надали ліцеїсту Ліцею ім. Героїв Крут, гімнастці Христині Пограничній та Мирославі Федоровій — доньці загиблого воїна АТО, мешканці Луганщини. З святом львів’ян та гостей міста привітали Голова обласної державної адміністрації Синютка О. М., заступник голови Львівської обласної ради Білоус А. В. та міський голова Львова Садовий А. І.

На святкуванні були присутні військові з США, Литви, Польщі та Канади, а також рота почесної варти військовослужбовців Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, рота 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, рота Західного оперативно-територіального об'єднання Національної Гвардії України.

Мистецький супровід дійства забезпечував оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

Раніше День Державного Прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

26 квітня 1988 року Юрко Волощак, активіст Товариства Лева вперше в Україні підняв національний прапор — на мітингу на честь річниці Чорнобильської катастрофи на пл. Ринок у Львові; пошила його художниця Галя Дмитришин, він був з нашитим золотим тризубом.

14 березня 1990 року у місті Стрий, першому з українських міст, підняли національний символ — прапор України над будівлею міської ради.

3 квітня Львівська міська рада прийняла ухвалу про використання синьо-жовтого прапора у Львові. Того ж дня він був встановлений на вежі львівської ратуші. 

24 липня 1990 року синьо-жовтий прапор було піднято над Київською мерією.

За офіційною версією, 23 серпня 1991 року — після провалу путчу в Москві — група народних депутатів внесла синьо-жовтий український прапор у сесійний зал Верховної Ради. Освячення Національного прапора було проведено священиком УАПЦ Петром Бойком. Тепер цей прапор як реліквія зберігається під склом в музеї Верховної Ради. Відзначати День прапора почали з 2004 року після відповідного указу Президента України.

Урочистості продовжились на Личаківському кладовищі вшануванням пам’яті Героїв, які віддали своє життя за незалежність України.